Data Engineer/ETL Developer

Technology Stack:

  • Data
  • ETL

Opis stanowiska:

Specjalista ds. Integracji ETL jest odpowiedzialny za projektowanie, rozwój i utrzymanie rozwiązań integracji danych wspierających procesy biznesowe i analityczne. Rola ta polega na pracy nad procesami ETL, zapewniając, że dane są dokładnie i efektywnie pobierane, transformowane i ładowane z różnych systemów źródłowych do systemów docelowych. Dodatkową zaletą będzie jeśli kandydat wykorzysta swoje doświadczenie w oprogramowaniu Ab Initio do budowania skalowalnych i solidnych przepływów ETL, zapewniając jakość, integralność i wydajność danych.

Kluczowe obowiązki:

Projektowanie i rozwój:

  • Projektowanie, rozwój i optymalizacja przepływów ETL przy użyciu narzędzi ETL (preferowane AB Initio)
  • Tworzenie i utrzymanie rozwiązań integracji danych, które są zgodne z wymaganiami biznesowymi i standardami architektonicznymi
  • Opracowywanie i wdrażanie logiki transformacji danych w celu zapewnienia ich jakości i integralności

Integracja systemów:

  • Współpraca z zespołami międzyfunkcyjnymi w celu integracji różnych systemów i źródeł danych
  • Opracowywanie i utrzymywanie mapowań danych, przepływów pracy oraz harmonogramów procesów w celu zapewnienia efektywnej integracji systemów
  • Zapewnienie, że zintegrowane systemy działają skutecznie i spełniają określone wskaźniki wydajności

Zarządzanie danymi:

  • Zarządzanie i monitorowanie przepływów danych w różnych systemach, zapewniając terminowość i dokładność dostarczanych danych
  • Wdrażanie procedur walidacji danych i obsługi błędów w celu zapewnienia ich niezawodności
  • Utrzymywanie dokumentacji dla wszystkich procesów ETL, w tym diagramów przepływu danych, procesów i konfiguracji systemów

Optymalizacja wydajności:

  • Monitorowanie procesów ETL i wydajności systemów, wprowadzanie niezbędnych poprawek w celu optymalizacji prędkości i efektywności
  • Identyfikowanie wąskich gardeł i obszarów do poprawy w przepływach ETL i procesach integracji

Rozwiązywanie problemów i wsparcie:

  • Zapewnianie ciągłego wsparcia i rozwiązywanie problemów związanych z procesami ETL i integracją systemów
  • Współpraca z zespołami wsparcia IT w celu rozwiązywania problemów związanych z danymi i zapewnienia płynnego działania zintegrowanych systemów

Współpraca i komunikacja:

  • Ścisła współpraca z analitykami biznesowymi, architektami danych i innymi interesariuszami w celu zrozumienia i zaspokojenia potrzeb dotyczących danych
  • Komunikowanie statusu projektów, ryzyk i problemów odpowiednim interesariuszom

Kwalifikacje:

Wykształcenie:

  • Tytuł licencjata z informatyki, systemów informacyjnych lub pokrewnej dziedziny. Tytuł magistra będzie dodatkowym atutem

Doświadczenie:

  • 3-5 lat doświadczenia w rozwoju ETL, integracji danych lub inżynierii danych
  • Doświadczenie związane z oprogramowaniem AB Initio będzie dodatkowym atutem
  • Doświadczenie w projektach integracji systemów, obejmujących wiele źródeł i docelowych systemów danych

Umiejętności techniczne:

  • Biegłość w SQL i systemach zarządzania bazami danych (np. Oracle, SQL Server, DB2)
  • Znajomość języków skryptowych (np. Python, Shell Scripting)
  • Zrozumienie koncepcji i architektur hurtowni danych
  • Wiedza na temat zarządzania danymi, jakości danych i zasad bezpieczeństwa danych

Umiejętności miękkie:

  • Silne umiejętności rozwiązywania problemów i dbałość o szczegóły
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne i współpracy
  • Zdolność do samodzielnej pracy oraz pracy w zespole w dynamicznym środowisku

Preferowane kwalifikacje:

  • Doświadczenie w Ab Initio lub powiązanych narzędziach ETL
  • Doświadczenie z platformami integracji danych w chmurze (np. AWS, Azure)
  • Znajomość technologii big data (np. Hadoop, Spark)
Location:
Bielsko-Biała, Kraków, Praca zdalna, Rzeszów, Warszawa

Employment form: UOP/B2B

Power of benefits you will appreciate

  • 80h for self-development

  • Medical care with a package of conservative dentistry, rehabilitation and a psychological support service

  • Language classes during working hours

  • Multisport with various options

  • Life insurance tailored to your needs

  • Access to the company library with Amazon Kindle e-books

  • Well-being actions, integrations and events

Join us and create innovative technologies

    Employment type *

    Expected salary *

    PLN

    When can you start working at Ailleron (e.g. what is your notice period)? *

    What position are you interested in? Indicate exact job titles or describe the role.

    What languages you are proficient in? Indicate the languages and proficiency levels.

    Do you require a work permit in Poland?